50 ugentlige hold-træninger!

HOLDTRÆNING GIVER FÆLLESSKAB - FÆLLESSKAB GIVER MOTIVATION

Vi er meget stolte af, at vi hver uge kan tilbyde mere end 50 hold, som vores medlemmer kan benytte sig frit af.

Der er noget for alles behov, og vores professionelle instruktører underviser fra morgen til aften.

Vi tilbyder “bløde” hold, primært i Yogapraxis lokalet på Engholmvej 19. Disse indbefatter forskellige former for yoga, herunder hatha/vinyasa, restorativ, power og combi samt soft pilates. Derudover tilbydes Qi Gong, thai chi, body sds, og snart meditation og mental træning. De “bløde” hold kører alle ugens dage.

I hovedbygningen, på Engholmvej 7, tilbydes holdtræninger i holdsalen, bike-lokalet og reformer pilates lokalet. Her undervises og trænes i forskellige former for spinning/bike, tabata-interval-træning, bold og balance, senior træning, pulsing- og reformer pilates, stram op, cirkeltræning, dans, puls og styrke samt kettlebell og snart også crosstræning.

Læs mere om vores hold på https://hornbaekfitness.dk/hold eller book din plads i dag på https://booking.sport-solutions.dk/#/login/

Vi glæder os til at se dig!